Архієпископ Білогородський Миколай (Степан Михайлович Грох)Офіційний сайтУкраїнська Православна Церква, Київська єпархія

Архієпископ Білогородський Миколай (Степан Михайлович Грох)

Статус:
Некрополь
Дата народження:
05.09.1954
Дата смерті:
17.06.2017
День тезоіменитства:
19 Декабря
Дияконська хіротонія:
09.03.1979
Ієрейська хіротонія:
19.04.1979
Постриг здійснений:
11.05.1990
Архієрейська хіротонія:
16.04.1992
Духовна освіта
Ленінградська духовна семінарія (1979)
Київська духовна академія (2000)

Місця служіння

з 2007-10-18 по поточний день
Київська єпархія, вікарний архієрей

Нагороди

2014
Пам’ятний нагрудний знак інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
2010
Орден святителя Димитрия Ростовського
2009
Орден Почаївської ікони Божої Матері
2008
Ювілейний орден «1020 років Хрещення Київської Русі»
2007
Медаль «Харківський Собор – 15 років»
2004
Орден преподобного Сергія Радонезького II ст.
2002
Медаль «Собор – 10 років»
2001
Медаль 10 років незалежності України
2000
Орден «Рождество Христово — 2000» I ст.

Біографія

Архієпископ Білогородський Миколай (Іван Михайлович Грох) народився 5 вересня 1954 року в селі Галич Підгаєцького району Тернопільської області в родині селянина.

1971 року закінчив Підгаєцьку середню школу.

У 1973-1975 роках служив у армії.

Протягом 1976-1979 років навчався в Ленінградській духовній семінарії.

9 березня 1979 року архієпископом Виборзьким Кирилом (нині Святійший Патріарх Московський і всієї Русі) був рукоположенийу сан диякона; 19 квітня 1979 - у сан священика.

25 червня 1979 р. митрополитом Львівським і Тернопільським Николаєм направлений на пастирське служіння в Свято-Успенський храм м. Підгайці, а 14 вересня призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму с. Олексинці з правом служіння в храмі Різдва Богородиці с. Глибочок.

17 березня 1986 р. указом митрополита Львівського і Тернопільського Никодима призначений настоятелем храма Різдва Богородиці с. Рибники з правом служіння в храмі Собору Іоанна Хрестителя с. Вільховець.

1992 року, після прийняття чернечого постригу і зведення в сан архімандрита, 16 липня рукоположений у сан єпископа і призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії. 29 липня того ж року був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.

28 липня 1999 р. Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром (+2014) возведений у сан архієпископа.

19 жовтня 2007 р. згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 87 від 18 жовтня 2007 року) був звільнений від управління Івано-Франківською єпархією та призначений вікарним архієреєм Київської Митрополії з титулом Білогородський, з місцем перебування у столичному Свято-Пантелеімонівському монастирі в Феофанії та правом служіння в Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.